Ekwador Altura Organic SHB

19,68 zł

Od 5 sztuk do -
18,70 zł /

Wysyłka:48 godzin
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Waga:
Rodzaj kawy:
Opakowanie:

Ilość:szt.

Świeżo palona kawa arabica Ekwador Altura Organic SHB

Kraj pochodzenia: Ekwador

Region: Zamora-Chinchipe
Metoda przetwarzania: na mokro 
Położenie plantacji: 800 -1800 m n.p.m.
Smak: orzechowo karmelowy

Swieżo palona kawa Ekwador Altura Organic SHB charakteryzuje się zbalansowanym i bogatym smakiem o nutach czarnej czekolady, karmelu oraz niską kawskowością.

Kawa Ekwador Altura uprawiana jest na andyjskich zboczach gór. Dzięki ciepłym prądom Oceanu Spokojnego oraz nasłonecznionym górskim zboczom tworzy się niepowtarzalny nigdzie indziej mikroklimat, który gwarantuje wyjątkowość smaku uprawianej kawy Ekwador Altura.


Bardzo ważnym aspektem podczas uprawy kawy jest fakt, iż producent należy do stowarzyszenia Fair Trade oraz Fapecafes, co onzancza miedzy innymi że rolnicy inwestują w sadzenie drzew owocowych, które mają zapewnić cień dla krzewów kawowca i schronienie dla ptaków i innych zwierząt. W certyfikowanych uprawach używa się nawozów naturalnych i stosuje się biologiczne metody kontroli szkodników - stąd też kawa Ekwador Altura Organic może legitymować się certyfikatem kawy organicznej!


Skrót pojęć:
SHB (Strictly Hard Bean - ściśle twarde ziarno) termin ten opisuje kawy rosnące na dużych wysokościach tj. powyżej 1400 m n.p.m. Im wyżej kawa rośnie tym wolniej dojrzewa co ma wpływ na charakterystykę ziarna, przez co jest ono bardziej twarde i mniej porowate. Dodatkowo wraz ze wzrostem wysykości upraw kawa nabiera kwaskowości a jej aromat staje się coraz wyrajżniejszy.
Wysokość uprawy ma również bezpośredni wpływ na występowanie, czy też bardziej na brak występowania chorób czy też pasożytów, przez co plantacji wysokogrskich nie trzeba nadmiernie spryskiwać środkami ochrony roślin.

 

 

 

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Kongo

  Kongo

  15,00 zł

 • Kawiarka Bialetti Venus 2 TZ

  Kawiarka Bialetti Venus 2 TZ

  80,00 zł

 • Bialetti Venus 4tz

  Bialetti Venus 4tz

  84,00 zł

 • Młynek ręczny Bialetti

  Młynek ręczny Bialetti

  99,00 zł

 • Peru Tunki Organic Speciality

  Peru Tunki Organic Speciality

  25,00 zł 23,26 zł

 • Brazylia Finca Primavera Speciality

  Brazylia Finca Primavera Speciality

  20,14 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.