Ekwador Altura Organic SHB

19,68 zł

Od 5 sztuk do -
18,70 zł / szt.

Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Waga:
Rodzaj kawy:
Opakowanie:
Świeżo palona kawa arabica Ekwador Altura Organic SHB

Kraj pochodzenia: Ekwador

Region: Zamora-Chinchipe
Plantacja: Spółdzielnia FAPECAFES

Odmiana: Bourbon, Caturra, Pacas
Metoda przetwarzania: na mokro 
Położenie plantacji: 800 - 2000m n.p.m.
Smak: orzechowo karmelowy

Swieżo palona kawa Ekwador Altura Organic SHB charakteryzuje się zbalansowanym i bogatym smakiem o nutach czarnej czekolady, karmelu oraz niską kawskowością.

Spółdzielnia producentów kawy FAPECAFES powstała w 2002 zrzeszając 1650 rodzin rolniczych wyżynnych terenów Ekwadoru. Produkcja obejmuje takie odmiany Arabica jak Bourbon, Caturra, Pacas oraz rodzime odmiany Heirloom. Dojrzałość owoców gwarantuje miedzy innymi doskonały mikroklimat oraz wysokość upraw wahająca się od 800 do 2000m n.p.m.. Gospodarstwa rolne posiadają certyfikaty ekologiczne, a jakość ziaren jest sprawdzana przez wyznaczone do tego specjalnie osoby. Plantatorzy FAPECAFES inwestują stale w nowe nasadzenia drzew, aby zapewnić wystarczające ilości cienia dla kawowców. Wspaniale jest wyobrazić sobie te plantacje, gdzie kawa rośnie w towarzystwie bananów, pomarańczy, limonki, papai czy juk. Dbałość o zachowanie drzewostanu ma dodatkowo pozytywny wpływ na miejscowe ptactwo i inne zwierzęta. Sami rolnicy natomiast z powodzeniem zajmują się ekologiczną produkcją miodu, uprawą bananów i chilli. Na plantacjach obowiązuje zakaz stosowania agrochemikaliów, a kawa produkowana jest z normami fitosanitarnymi.

Certyfikaty:Skrót pojęć:
SHB (Strictly Hard Bean - ściśle twarde ziarno) termin ten opisuje kawy rosnące na dużych wysokościach tj. powyżej 1400 m n.p.m. Im wyżej kawa rośnie tym wolniej dojrzewa co ma wpływ na charakterystykę ziarna, przez co jest ono bardziej twarde i mniej porowate. Dodatkowo wraz ze wzrostem wysykości upraw kawa nabiera kwaskowości a jej aromat staje się coraz wyrajżniejszy.
Wysokość uprawy ma również bezpośredni wpływ na występowanie, czy też bardziej na brak występowania chorób czy też pasożytów, przez co plantacji wysokogrskich nie trzeba nadmiernie spryskiwać środkami ochrony roślin.

 

 

 

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Etiopia Gesha Bebeka

  Etiopia Gesha Bebeka

  35,55 zł

 • Nikaragua Fancy SHG 'Flores del Cafe'

  Nikaragua Fancy SHG 'Flores del Cafe'

  18,06 zł

 • Speciality Etiopia Amaro Gayo Organic

  Speciality Etiopia Amaro Gayo Organic

  23,37 zł

 • Kongo

  Kongo

  15,00 zł

 • Kawiarka Bialetti Venus 2 TZ

  Kawiarka Bialetti Venus 2 TZ

  80,00 zł

 • Bialetti Venus 4tz

  Bialetti Venus 4tz

  84,00 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.