Indonezja Sumatra Mandheling gr 1

19,68 zł

Od 5 sztuk do -
18,70 zł / szt.

Wysyłka:48 godzin
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Waga:
Rodzaj kawy:
Opakowanie:

Ilość:szt.

Świeżo palona kawa Indonezja Sumatra Mandheling gr 1

Kraj pochodzenia -  Indonezja,
Region - Batak, Aceh

Odmiana: Catimor, Typica
Metoda przetwarzania: na sucho
Położenie plantacji: 750 - 1500 m n.p.m
Smak: ziołowy, czekoladowy, pikantny


Kawa Indonezja Sumatra Mandheling cechuje się bogatym i złożonym smakiem, często postrzeganym jako smak czekolady, lukrecji, cedru oraz nut ziołowych.

Kawa Sumatra Orang Utan uprawiana jest w Gayo Highlands w Central Aceh, na północ od równika. Tropikalne lasy deszczowe zapewniają doskonałe warunki klimatyczne dla hodowania kawowców. Plantacje położone są z reguły na stromych zboczach wulkanu w towarzystwie mgły tropików.

Koniecznie należy podkreślić, że las deszczowy jest także siedliskiem silnie zagrożonego wyginięciem orangutana sumatrzańskiego. Obecne silne niszczenie lasów tropikalnych tworzy ogromne niebezpieczeństwo zarówno dla orangutanów jak i rolników uprawiających kawę. W związku z realnym zagrożeniem powstała należąca do szwajcarkiej Fundacji Pan Eco Organizacja  Orang Utan, skupiająca drobnych rolników, którzy za podstawę swojej działalności mają utrzymanie lasów tropikalnych. Stowarzyszenie Programu Ochrony Orangutanów (SOCP) współpracuje wyłącznie z drobnymi, rodzinnymi plantatorami posiadającymi farmy od kilku pokoleń.  Kawa uprawiana w tym rejonie jest ściśle z wytycznymi Orang Utan oraz normami krajowymi, zbliżonymi do szwajcarskich norm rolnictwa ekologicznego.

Rolnicy zobowiązania są do:

- ograniczenia wielkości plantacji,
- ochrony lasów deszczowych, zaprzestania polowań, połowów oraz do ochrony fauny i flory,
- nie wolno im stosować nawozów sztucznych, pestycydów i herbicydów.

Dzięki sprzedaży kawy Orang Utan stara się wspierać i motywować do dalszej pracy zarówno przedsiębiorców kawowych jak i samą Organizację:
- Za każdy sprzedany kilogram kawy rolnicy otrzymują 0,50 EURO, jest to zachęta i nagroda za ich zaangażowanie w uprawy zgodne z rygorystycznymi normami.
- Ta sama kwota 0,50 Euro trafia na konto Organizacji, gdzie wykorzystywane na ochronę orangutanów.


Kawa Indonezja Sumatra Mandheling cechuje się niepowtarzalnym sposobem obróbki zebranych wiśni kawy. Oryginalna nazwa sumatrzańskiego sposobu obróbki ziaren kawy to Giling Basah (wet hulled), która polega na usunięciu wierzchniej części wisienki kawowca przy relatywnie dużej wilgotności kawy - około 50%, kiedy tego typu procesy w innych częściach świata odbywają się przy wilgotności kawy na poziomie 10%-12%. Po zakończonym procesie obróbki kawa jest suszona na słońcu. Przy zastosowaniu takiego procesu obróbki  ziarna kawy uzyskują bardzo intensywny oraz interesujący pełny smak. 

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Speciality Etiopia Amaro Gayo Organic

  Speciality Etiopia Amaro Gayo Organic

  23,37 zł

 • Kenia Speciality AA Gathugu

  Kenia Speciality AA Gathugu

  24,98 zł

 • Nikaragua Fancy SHG 'Flores del Cafe'

  Nikaragua Fancy SHG 'Flores del Cafe'

  18,06 zł

 • Brazylia Finca Primavera Speciality

  Brazylia Finca Primavera Speciality

  20,14 zł

 • India Parchment PB

  India Parchment PB

  12,50 zł

 • Kenia Speciality PB Kagumoini

  Kenia Speciality PB Kagumoini

  24,60 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.