Indonezja Sumatra Mandheling gr 1

19,68 zł

Od 5 sztuk do -
18,70 zł /

Wysyłka:48 godzin
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Waga:
Rodzaj kawy:
Opakowanie:

Ilość:szt.

Świeżo palona kawa Indonezja Sumatra Mandheling gr 1

Kraj pochodzenia -  Indonezja,
Region - Batak, Aceh
Metoda przetwarzania: na sucho
Położenie plantacji: 750 - 1500 m n.p.m
Smak: ziołowy, czekoladowy, pikantny

Kawa Indonezja Sumatra Mandheling cechuje się bogatym i złożonym smakiem, często postrzeganym jako smak czekolady, lukrecji, cedru oraz nut ziołowych.
Kawa uprawiana jest na żyznej wulkanicznej glebie na zboczach wulkanu Leuser niedaleko miasta Padang. Nazwa Mandheling wzięła się od rdzennej ludności zamieszkującej północną część wyspy Sumatry.  

Kawa Indonezja Sumatra Mandheling cechuje się niepowtarzalnym sposobem obróbki zebranych wiśni kawy. Oryginalna nazwa sumatrzańskiego sposobu obróbki ziaren kawy to Giling Basah (wet hulled), która polega na usunięciu wierzchniej części wisienki kawowca przy relatywnie dużej wilgotności kawy - około 50%, kiedy tego typu procesy w innych częściach świata odbywają się przy wilgotności kawy na poziomie 10%-12%. Po zakończonym procesie obróbki kawa jest suszona na słońcu. Przy zastosowaniu takiego procesu obróbki  ziarna kawy uzyskują bardzo intensywny oraz interesujący pełny smak.Kawa Indonezja Sumatra Mandheling cechuje się niepowtarzalnym sposobem obróbki zebranych wiśni kawy. Oryginalna nazwa sumatrzańskiego sposobu obróbki ziaren kawy to Giling Basah (wet hulled), która polega na usunięciu wierzchniej części wisienki kawowca przy relatywnie dużej wilgotności kawy - około 50%, kiedy tego typu procesy w innych częściach świata odbywają się przy wilgotności kawy na poziomie 10%-12%. Po zakończonym procesie obróbki kawa jest suszona na słońcu. Przy zastosowaniu takiego procesu obróbki  ziarna kawy uzyskują bardzo intensywny oraz interesujący pełny smak.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Brazylia Finca Primavera Speciality

  Brazylia Finca Primavera Speciality

  20,14 zł

 • India Parchment PB

  India Parchment PB

  12,50 zł

 • Kenia Speciality PB Kagumoini

  Kenia Speciality PB Kagumoini

  24,60 zł

 • Rwanda Semi-Washed Mubanza

  Rwanda Semi-Washed Mubanza

  19,99 zł

 • Peru Tunki Organic Speciality

  Peru Tunki Organic Speciality

  25,00 zł 23,26 zł

 • Herbata Earl Grey Superior

  Herbata Earl Grey Superior

  4,99 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.