Kostaryka Tarrazu SHB

19,93 zł

Od 5 sztuk do -
18,93 zł / szt.

Wysyłka:48 godzin
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Waga:
Rodzaj kawy:
Opakowanie:

Ilość:szt.

Świeżo palona kawa Kostaryka Tarrazu La Pastora

Kraj pochodzenia
- Kostaryka,
Region - Tarazzu
Plantacja - Spółdzielnia Coopetarrazú
Odmiana - Catuai, Caturra
Metoda przetwarzania - na mokro
Położenie plantacji: 1500 - 1900 m n.p.m.
Smak: orzech, czekolada, pomarańcza

 

Kawa Kostaryka Tarrazu La Pastora, to kawa, która doskonale smakuje we wszystkich stopniach wypalenia. Charakteryzuje ją wyrazisty, jedwabisty i wyrafinowany smak orzechowo czekoladowy z delikatną kwaskowością pomarańczy.

Kostarykańskie kawy Tarrazu to zdaniem wielu smakoszy najlepsze kawy na świecie. Jest to kawa rosnąca na wyjątkowo żyznych glebach, gdzie uprawia się wyłącznie gatunek Coffea Arabia, a odmiany robusty są zabronione. Spółdzielnia Coopetarrazú powstała w 1960 roku zrzeszając obecnie ponad 4,5 tysiąca członków. Dzięki jej działaniu Plantatorzy uprwiają, przetwarzają i sprzedają kawę w sposób zrównoważony. Nie skupiają się oni wyłącznie na społecznej ekonomii, ale co ważnie stawiają w dużej mierze na ochronę środowiska. Zaangażowanie to sprzyja wspieraniu recyklingu, wykorzystaniu energii odnawialnej, ograniczeniu zużycia wody w przetwórstwie ale także ponownemu przetworzeniu produktów ubocznych powstałych w wyniku produkcji kawy - miazga kawy przekształcana jest w tzw. cascarę.  

Coopetarrazú przywiązuje ogromną wagę do ścisłej kontroli jakości która sprawdzana jest na plantacjach już na początku każdego zbioru.
Spółdzielnia posiada wysoko wykwalifikowany personel oraz laboratorium kontroli jakości, w celu przeprowadzania audytów.
Kawa pochodząca z regionu Tarrazú jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kaw w Kostaryce oraz na świecie, a jej krajowa produkcja sięga aż 40%.


Kostarykańska kawa określana jest skrótem SHB (strictly hard bean), co w tym przypadku oznacza, że drzewka kawowe rosną na wulkanicznej glebie powyżej 1500 m n.p.m. Dzięki dużej zasobności gleby w minerały oraz korzystnym warunkom wodnym produkcja kawy nie jest wspomagana nawozami oraz pestycydami.
Certyfikaty:


Skrót pojęć:
SHB

(Strictly Hard Bean - ściśle twarde ziarno) termin ten opisuje kawy rosnące na dużych wysokościach tj. powyżej 1400 m n.p.m. Im wyżej kawa rośnie tym wolniej dojrzewa co ma wpływ na charakterystykę ziarna, przez co jest ono bardziej twarde i mniej porowate. Dodatkowo wraz ze wzrostem wysokości upraw kawa nabiera kwaskowości a jej aromat staje się coraz wyraźniejszy. Wysokość uprawy ma również bezpośredni wpływ na występowanie, czy też bardziej na brak występowania chorób czy też pasożytów, przez co plantacji wysokogórskich nie trzeba nadmiernie spryskiwać środkami ochrony roślin.

Kawa zielona (surowa) Kostaryka Tarrazu SHB przed procesem palenia. 

Wysyp wypalonej kawy z pieca do chłodnicy, w której następuje chłodzenie kawy.


Kawa Kostaryka Tarrazu SHB La Pastora po zakończonym procesie palenia

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Herbata Zielona Sencha "kaktusowa"

  Herbata Zielona Sencha "kaktusowa"

  4,99 zł

 • Herbata Zielona Sencha "brzoskwiniowa"

  Herbata Zielona Sencha "brzoskwiniowa"

  4,99 zł

 • Kenia Speciality AA Gathugu

  Kenia Speciality AA Gathugu

  24,98 zł

 • Zielona kawa Brazylia Santos

  Zielona kawa Brazylia Santos

  13,51 zł

 • India Parchment PB

  India Parchment PB

  12,50 zł

 • AeroPress zestaw z pokrowcem i filtrami 350 szt.

  AeroPress zestaw z pokrowcem i filtrami 350 szt.

  125,00 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.