Herbata „Butterfly Tea klitoria ternateńska” to hipnotyzująca herbata i to nie ie tylko dlatego, że ma  piękny niebiesko-lazurowy kolor, ale również za sprawą tego, że może go zmienić. Aby uzyskać niepowtarzalne efekty wystarczy dodać kilka kropli soku z cytryny lub limonki i delektować się, jak herbata zmienia barwę z ciemnoniebieskiego na fuksjowy lub różowy. Prawdziwy, artystyczny spektakl dla oczu. Pewnie jest to jeden z wielu powodów dla, których Butterfly Pea Tea klitoria ternateńska szturmem podbija grafikę googla czy instagram. Uzyskanie tak pięknych, czystych kolorów jest chyba niemożliwe w inny, zupełnie naturalny sposób. Dodatek kwiatów klitorii wykorzystywany jest często w herbatach ziołowych, zielonych czy oolong.

Herbata „Butterfly Pea Tea” to herbata, która zawiera kwiat rośliny- klitorii ternateńskiej (Clitoria ternatea L.). Klitoria jest naturalnie występującą rośliną tropikalną w Azji. Jej wyjątkowe właściwości lecznicze, wykorzystywane w medycynie ajurwedyjskiej skłoniły plantatorów do zakładania upraw w Indiach, Chinach, na Tajwanie czy Madagaskarze. Butterfly Pea Tea, posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe. Natomiast to co chyba szalenie ważnie, ma działanie relaksujące, znosząc przy tym nadmierne napięcie i stany lękowe.

Poza licznymi właściwościami  zdrowotnymi jest herbatą charakteryzującą się niepowtarzalnym, lazurowym kolorem, co z powodzeniem można wykorzystać w kuchni. W kuchni azjatyckiej używana jest do farbowania lodów czy ciast ryżowych. Ale czy nie my nie  możemy zaskoczyć naszych gości podając lemoniadę z niebieskimi kostkami lodu? Lub po prostu tchnąć trochę koloru w letnie drinki.  Nic prostszego z Butterfly Pea Tea :) Z powodzeniem stosują się również jako naturalny barwnik do jajek, aby uzyskać nietuzinkowe pisanki. Klitorię możemy ponadto dodać do naszej ulubionej herbaty, tylko po to by zmieniła kolor. Zachęcamy do zabawy i kuchennego czarowania kolorami z Butterfly Tea Pea Klitoria Ternateńska !

Aby zaparzyć „Butterfly Pea Tea” do naszych zdjęć wystarczyło zalać gorącą wodą o temperaturze ok. 90 stopni C od 7 do 8 sztuk kwiatów klitorii na 800ml i odstawić pod przykryciem na 10 minut.